Skip to main content

Rozliczenie podatkowe za rok 2022

Osiągasz dochody z Norwegii? Rozlicz się z nami z podatku za rok 2022. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz możliwość złożenia zeznania podatkowego w Norwegii oraz w Polsce.

Już wkrótce pożegnamy ten rok podatkowy, a tym samym zaczniemy przygotowania do rozliczeń podatkowych. Podobnie jak w minionym sezonie, będziemy służyć profesjonalną pomocą Polakom, którzy osiągają dochody w Norwegii. Zmiana przepisów podatkowych w Polsce sprawiła, iż dla wielu migrantów zarobkowych kwestia rozliczenia się z fiskusem stała się skomplikowana, bowiem nałożono na nich obowiązek raportowania dochodów w dwóch krajach. Dla konsultantów ATS Pomoc w Norwegii to nie problem. Rozliczeniami podatkowymi zajmujemy się kompleksowo – doradzamy, znajdujemy najbardziej korzystne rozwiązanie i pomagamy składać zeznania podatkowe w obu krajach.

Rozliczenia podatkowe w Norwegii i Polsce

Kolejny okres rozliczeń podatkowych w Norwegii rozpocznie się wiosną 2023 roku. W marcu i kwietniu Skatteetaten zacznie wysyłać podatnikom skattemelding, popularnie zwany wstępnym rozliczeniem podatkowym. Zadaniem każdego podatnika będzie sprawdzenie poprawności danych oraz dokonanie odpisów od podatku, jeśli takie są dostępne. Podatnicy, którzy jednocześnie są rezydentami podatkowymi w Polsce bądź/i osiągnęli tam w roku 2022 dochody, będą musieli złożyć zeznanie podatkowe również tam, uwzględniając dochody uzyskane w Norwegii.

W Polsce wstępnie przygotowane rozliczenie podatkowe PIT-37 za rok 2022 będzie dostępne 15 lutego 2023 r. Informację tę otrzyma zarówno Urząd Skarbowy, jak i podatnik od płatnika. Ostateczny termin złożenia większości typów zeznań podatkowych w Polsce upłynie 2 maja przyszłego roku.

Czemu warto rozliczać się z naszą pomocą?

Nieznajomość prawa szkodzi – maksyma ta dotyczy również spraw podatkowych. Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć się z urzędem skarbowym, możesz wiele stracić. My zadbamy o to, aby:

Twój zwrot podatku był możliwie jak najwyższy

Jeśli dopiero niedawno zamieszkałeś i podjąłeś pracę w Norwegii, możesz nie być świadomy wszystkich przysługujących Ci ulg podatkowych. Tym samym możesz stracić, rozliczając się z urzędem skarbowym. Zwrot podatku może być solidnym zastrzykiem środków finansowych. Dlatego zgłoś się do nas i nie rezygnuj z przysługujących Ci ulg.

Cała dokumentacja podatkowa była przygotowana poprawnie

W przepisach podatkowych łatwo się pogubić, a jeszcze łatwiej o błąd w czasie uzupełniania zeznania, jeśli nie znasz zbyt dobrze języka norweskiego. Między innymi dlatego warto rozliczenie podatków powierzyć specjalistom. Pamiętaj też, że błędy w zeznaniu mogą słono kosztować.

W naszym zespole znajdują się specjaliści, którzy dokładnie przyjrzą się dostarczonym przez Ciebie dokumentom, wyjaśnią Ci, jak rozliczyć podatek w Norwegii, wskażą, jakie ulgi Ci przysługują i poprawnie uzupełnią Twoje zeznanie. Zaufaj nam i oszczędź sobie nerwów, a otrzymasz należny Ci zwrot podatku!

Rozliczamy polskich podatników w obu krajach

Jako jedno z nielicznych biur działających na rynku dbamy o kompleksowe rozliczenie każdego podatnika. Informujemy o obowiązkach, jakie nakłada na niego norweskie i polskie prawo podatkowe. W razie potrzeby pomagamy przy złożeniu obu zeznań, w Norwegii oraz w Polsce.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie

Działamy w Norwegii i w Polsce od 2006 roku. Od tego czasu śledzimy na bieżąco wszystkie zmiany w przepisach podatkowych. Kiedy trzeba, sięgamy po informacje do źródeł. Kontaktujemy się z urzędami w Norwegii i w Polsce, aby wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane sprawy. Współpracując z nami jesteś zawsze na bieżąco, my śledzimy zmiany dla Ciebie.

Możesz na nas polegać

Wszystkie sprawy prowadzimy zawsze do końca i bierzemy odpowiedzialność za podejmowane działania. Mamy zaimplementowane procedury kontroli prowadzonych postępowań, również podatkowych. Z nami jesteś bezpieczny, podejmując kolejne kroki pozostajemy w kontakcie i pozostajemy do dyspozycji nawet wtedy, gdy sprawa została zakończona.

Zamów wykonanie rozliczenia za rok 2022 już teraz

Co prawda sezon rozliczeń podatkowych zacznie się na dobre dopiero za kilka tygodni, ale u nas przygotowania zaczynają się dużo wcześniej. Zapisz się na wykonanie rozliczenia podatkowego za rok 2022 już teraz i nie martw się sprawami podatkowymi. Już nasza w tym głowa.