Skip to main content

Przypominamy o zmianach, które wejdą w życie wraz z nowymi rozliczeniami za rok 2019.
Wszyscy użytkownicy, którzy są elektronicznymi użytkownikami platformy Altinn dostaną swoje zeznania już 18 marca na swoją skrzynkę odbiorczą. Zostaną o tym powiadomieni drogą mailową lub smsową.
Pozostali użytkownicy, którzy nie korzystają z platformy Altinn otrzymają swoje rozliczenia w formie papierowej po dniu 31 marca czyli w standardowym terminie.
W nowych rozliczeniach nastąpią znaczące zmiany w samym wyglądzie oraz pozycjach w rozliczeniu. Standardowe wpisy zostaną zastąpione tematycznymi motywami:
👉PRACA,SKŁADKI,EMERYTURY
👉BANK,POŻYCZKI,UBEZPIECZENIE
👉DOM I AKTYWA
👉ZDROWIE I RODZINA
👉FINANSE
👉DAROWIZNY
👉SPRAWY DODATKOWE

Ważny jest też fakt, że po otrzymaniu i sprawdzeniu zeznania podatkowego- jeśli wszystkie dane w nim zawarte są prawidłowe i nie mamy do wprowadzenia żadnych dodatkowych odpisów- nie mamy obowiązku odsyłać rozliczenia podatkowego do urzędu skarbowego.

Niezmienny pozostaje termin, w jakim należy się rozliczyć. Dla osób prywatnych przypada on na 30 kwietnia, a dla osób posiadających własną firmę- do 31 maja.

Jak co roku nasze biuro w okresie od marca do maja pracuje na najwyższych obrotach 💪 dlatego zachęcamy wszystkich naszych klientów do zgłoszeń telefonicznych, mailowych i osobistych. Pamiętajcie, że kolejność zgłoszenia decyduje o kolejności wykonania rozliczenia 😉
Zapraszamy serdecznie do naszych biur na konsultacje.