Skip to main content

Altinn.no, portal służący do elektronicznej komunikacji z urzędami norweskimi, ma nową szatę graficzną.

14 listopada Altinn.no, czyli portal prowadzony między innymi przez Główny Urząd Statystyczny oraz Brønnøysundregisteret, zmienił wygląd i uporządkował niektóre funkcje. Teraz korzystanie z niego ma być łatwiejsze i bardziej intuicyjne, również za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Użytkownik będzie mógł szybciej znaleźć przydatne formularze oraz uporządkować przychodzące do niego wiadomości. Formularze zostały uszeregowane według stopnia przydatności – im częściej użytkownicy z nich korzystają, tym bardziej są widoczne. Łatwiej dostępna jest również ikona pomocy.

Nowa skrzynka pocztowa

Najważniejsza zmiana dotyczy skrzynki na wiadomości. Dzięki nowemu rozwiązaniu łatwiej będzie wybrać, kogo chcemy reprezentować. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy, będą mogły przenosić niepotrzebne wiadomości do kosza, a także wyszukiwać konkretne wiadomości po tytule. Powstała też nowa zakładka na wiadomości, które chcemy zarchiwizować.

Wiele sekcji w Altinn zyskało w najnowszej wersji bardziej przejrzystą strukturę. Łatwiej jest na przykład zorientować się w zakładce dotyczącej założenia i prowadzenia firmy.

Choć nowa szata graficzna jest bardziej kolorowa od poprzedniej, to wystarczy zaledwie trochę czasu, by się do niej przyzwyczaić i móc bez przeszkód korzystać z odświeżonego portalu.