Skip to main content

Polscy rezydenci podatkowi mają obowiązek rozliczania się z polskim Urzędem Skarbowym nawet, jeśli osiągają dochody tylko za granicą. Złóż rozliczenie za rok 2021, zanim będzie za późno.

Jeśli jesteś rezydentem podatkowym w Polsce i w danym roku rozliczeniowym nie miałeś w Polsce dochodów, zarabiałeś tylko w Norwegii, to musisz złożyć PIT-36 w kraju rodzinnym. Z tego tytułu nie zostanie naliczone podwójne opodatkowanie.

Jeśli jesteś rezydentem w Polsce i osiągałeś dochody w obu krajach, to zapłacisz podatek w Norwegii, zaś w Polsce może zostać nałożona na Ciebie dopłata. Nie jest to powód do zmartwienia, bo ewentualna dopłata nie obciąży znacząco twojego budżetu.  Najważniejsza sprawa, to dopełnić formalności i złożyć poprawne zeznanie, bowiem w innym wypadku rząd skarbowy może nałożyć karę.

Urzędy skarbowe w Polsce kontrolują podatników i może się zdarzyć, iż wezwanie do rozliczenia się i zapłaty zostanie naliczone również po terminie. Urzędy sprawdzają rozliczenia do 5 lat wstecz. Kary za brak złożonego zeznania w roku 2021 podatnicy otrzymują do tej pory. Warto jest zatem złożyć zeznanie podatkowe w Polsce za rok 2021 nawet teraz. Prawo przewiduje taką możliwość.

Nie wiesz, którego kraju jesteś rezydentem? Skorzystaj z naszych podpowiedzi online TUTAJ.

Jeśli chcesz złożyć zeznanie podatkowe w Polsce za rok 2021 bądź 2022, wystarczy, że skontaktujesz się z jednym z naszych biur. Wyjaśnimy Ci obowiązujące przepisy i doradzimy, jak dopełnić wszystkich koniecznych formalności i uniknąć problemów oraz kar pieniężnych.

Polskie rozliczenie podatkowe możesz zamowić bezpośrednio w naszym SKLEPIE ONLINE.