Skip to main content

👉Przyjęta modyfikacja warunków kredytów hipotecznych: ❗️Łatwiej będzie uzyskać zwolnienie z płacenia odsetek od kredytu hipotecznego❗️
Ministerstwo Finansów podjęło dziś decyzję o podwyższeniu wskaźnika elastyczności w regulacjach dotyczących kredytów hipotecznych do 20 procent. Oznacza to, że banki będą miały możliwość przyznania większej liczbie kredytobiorców hipotecznych prawa do umorzenia odsetek w niedalekiej przyszłości.- Zmiana obowiązuje w drugim kwartale 2020 r.,od 1 kwietnia, ale może zostać przedłużona, powiedział minister finansów Jan Tore Sanner .Ponadto Ministerstwo określa również, że banki mogą udzielić odroczenia odsetek i spłat na okres do sześciu miesięcy.Ułatwienia te dotyczą zarówno obecnych, jak i nowych kredytobiorców. Może to dotyczyć rodzin, które utraciły dochód. Dotyczy to również młodych ludzi wchodzących na rynek pożyczek i osób prowadzących działalność na własny rachunek, które mają zabezpieczenia mieszkaniowe jako zabezpieczenie pożyczek, mówi Sanner.
W ramach przepisów banki mają możliwość udzielenia pewnej części pożyczek, które nie spełniają wszystkich wymogów przepisów. Nazywa się to wskaźnikiem elastyczności i stanowi maksymalnie 10 procent udzielonych pożyczek co kwartał, z wyjątkiem Oslo, gdzie stanowi on 8 procent.
W świecie finansowym są niepewne czasy, a prognozy dla norweskiej gospodarki wskazują, że wielu klientów hipotecznych będzie musiało zmagać się z niższymi dochodami i potrzebować niższych kosztów finansowania zewnętrznego w przyszłości.Bardzo wielu jest zwolnionych, a inni będą mieli mniej dochodów w najbliższej przyszłości. Ponadto osoby prowadzące działalność na własny rachunek ustanowiły nieruchomość jako zabezpieczenie pożyczek, a teraz potrzebują kapitału.
👉Każdy, kto jest zainteresowany powyższymi rozwiązaniami, musi osobiście skontaktować się ze swoim bankiem, w celu znalezienia właściwego rozwiązania.