Skip to main content

Osiągasz dochody z Norwegii? Rozlicz się z nami z podatku za rok 2023. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz możliwość złożenia zeznania podatkowego w Norwegii oraz w Polsce.

Kolejny okres rozliczeń podatkowych w Norwegii już się rozpoczął. 7 marca Skatteetaten zacznie wysyłać podatnikom skattemelding, popularnie zwany wstępnym rozliczeniem podatkowym. Zadaniem każdego podatnika będzie sprawdzenie poprawności danych oraz dokonanie odpisów od podatku, jeśli takie są dostępne. Podatnicy, którzy jednocześnie są rezydentami podatkowymi w Polsce bądź/i osiągnęli tam w roku 2023 dochody, będą musieli złożyć zeznanie podatkowe również tam, uwzględniając dochody uzyskane w Norwegii.

W Polsce wstępnie przygotowane rozliczenie podatkowe PIT-37 za rok 2023 jest już dostępne. Ostateczny termin złożenia większości typów zeznań podatkowych w Polsce upłynie 30 kwietnia.

Czemu warto rozliczać się z naszą pomocą?

Nieznajomość prawa szkodzi – maksyma ta dotyczy również spraw podatkowych. Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć się z urzędem skarbowym, możesz wiele stracić. My zadbamy o to, aby:

Twój zwrot podatku był możliwie jak najwyższy

Jeśli dopiero niedawno zamieszkałeś i podjąłeś pracę w Norwegii, możesz nie być świadomy wszystkich przysługujących Ci ulg podatkowych. Tym samym możesz stracić, rozliczając się z urzędem skarbowym. Zwrot podatku może być solidnym zastrzykiem środków finansowych. Dlatego zgłoś się do nas i nie rezygnuj z przysługujących Ci ulg.

Cała dokumentacja podatkowa była przygotowana poprawnie

W przepisach podatkowych łatwo się pogubić, a jeszcze łatwiej o błąd w czasie uzupełniania zeznania, jeśli nie znasz zbyt dobrze języka norweskiego. Między innymi dlatego warto rozliczenie podatków powierzyć specjalistom. Pamiętaj też, że błędy w zeznaniu mogą słono kosztować.

W naszym zespole znajdują się specjaliści, którzy dokładnie przyjrzą się dostarczonym przez Ciebie dokumentom, wyjaśnią Ci, jak rozliczyć podatek w Norwegii, wskażą, jakie ulgi Ci przysługują i poprawnie uzupełnią Twoje zeznanie. Zaufaj nam i oszczędź sobie nerwów, a otrzymasz należny Ci zwrot podatku!

Rozliczamy polskich podatników w obu krajach

Jako jedno z nielicznych biur działających na rynku dbamy o kompleksowe rozliczenie każdego podatnika. Informujemy o obowiązkach, jakie nakłada na niego norweskie i polskie prawo podatkowe. W razie potrzeby pomagamy przy złożeniu obu zeznań, w Norwegii oraz w Polsce.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie

Działamy w Norwegii i w Polsce od 2006 roku. Od tego czasu śledzimy na bieżąco wszystkie zmiany w przepisach podatkowych. Kiedy trzeba, sięgamy po informacje do źródeł. Kontaktujemy się z urzędami w Norwegii i w Polsce, aby wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane sprawy. Współpracując z nami jesteś zawsze na bieżąco, my śledzimy zmiany dla Ciebie.

Możesz na nas polegać

Wszystkie sprawy prowadzimy zawsze do końca i bierzemy odpowiedzialność za podejmowane działania. Mamy zaimplementowane procedury kontroli prowadzonych postępowań, również podatkowych. Z nami jesteś bezpieczny, podejmując kolejne kroki pozostajemy w kontakcie i pozostajemy do dyspozycji nawet wtedy, gdy sprawa została zakończona.