Skip to main content

W związku z Państwa wątpliwościami dotyczącymi wjazdu do Norwegii informujemy, co udało nam się ustalić telefonicznie z władzami norweskimi:

📍 Po rozmowie z Policją, UDI, Tolletaten oraz Folkehelseinstitut wygląda na to, że pracownicy rotacyjni i wszyscy, którzy nie mają zarejestrowanego adresu w Norwegii, nie mogą wjechać do tego kraju.

Aby sprawdzić, czy mamy zarejestrowany adres, należy zalogować się na stronie: https://skatt.skatteetaten.no/web/minfolkeregisterside/… za pomocą kodów MinID i skontrolować, czy jest rejestracja bostedsadresse, czy tylko postadresse.

Jeśli bostedsadresse, oznacza to, że do Norwegii można wjechać, stosując się oczywiście do wcześniejszych obostrzeń❗

Osoby, które przeszły Covid w ostatnich 6️⃣ miesiącach, ale nie mają zarejestrowanego adresu, również nie mogą wjechać do Norwegii.

Dla wszystkich osób, które nie mogą wjechać, a muszą dojechać do pracy, przygotowywane jest rozwiązanie. Instytucje rządowe nad tym już pracują. Będzie to najprawdopodobniej rekompensata za utracony dochód.

Na tą chwilę nie ma nawet projektu rozporządzenia, a urzędnicy w różnych urzędach nie mówią pewnym głosem. Większość instytucji opiera się na informacjach z rządowej strony Regjeringen.no, a tam informacje są tylko szczątkowe.

Jeśli tylko pojawią się informacje , na pewno Państwa poinformujemy❗