Skip to main content

Statistic Norway upowszechniło na swojej stronie aktualne statystyki dotyczące przebywających imigrantów w Norwegii. Wynika z nich, że z początkiem roku 2020 zarejestrowano o 25.4 tys., więcej imigrantów niż na koniec roku 2018. Łączna liczba obecnie przebywających imigrantów w Norwegii sięga liczby 790 tys., czyli 14,7% całej ludności, natomiast z początkiem roku 2019 liczba zgłoszonych imigrantów stanowiła 744 tys., czyli o 46 tys. mniej. Analizując zarejestrowanych imigrantów Polskich z rokiem poprzednim wynika, że nastąpił ich znaczny wzrost prawie o 2.5 tys., osób.  Aktualnie na terenie Norwegii przebywa łączna liczba zarejestrowanych Polaków sięgająca 120 tys.

W przeliczeniu na kraj mieliśmy największy przyrost w porównaniu do innych imigrantów. Na drugim miejscu znajdują się imigranci z Indii, których przybyło o 1600 osób więcej, aniżeli w roku 2018. 

Według Nettavisen Hindusi są najmniej problemową grupą imigrantów w Norwegii oraz charakteryzują się dobrymi wynikami na rynku pracy.