Skip to main content

Jak poinformowało w dniu dzisiejszym Skatteetaten, składka pracodawcy zmniejszona zostanie do 4️⃣% w maju oraz w czerwcu!❗️

To nie koniec dobrych wieści❗️ Termin płatności przesunięty został do 1️⃣5️⃣ października bieżącego roku.Strefy z zerowym podatkiem od wynagrodzeń, otrzymują dopłatę w wysokości 4️⃣% podstawy opodatkowania wynagrodzeń za ten sam okres. Nie jesteśmy zobowiązani do podejmowania dodatkowych kroków! Tak jak do tej pory, wystarczy wysłać A-melding, a AGA naliczy się wg niższej stawki.

Dotacje dla pracodawców na północy👇🏻

W gminach Finnmark i Nord-Troms, które należą do strefy „V”, a także w Svalbard, pracodawcy nie płacą składek pracodawcy. Aby zapewnić równe traktowanie, pracodawcy Ci, otrzymają dotację w wysokości 4️⃣% składek na ubezpieczenie społeczne. Dotację wypłacają organy podatkowe.Pracodawcy ze strefy „V” oraz Svalbard, również muszą zgłaszać AGA jak do tej pory. Dotacja jest obliczana na podstawie zwykłych danych przekazywanych do administracji podatkowej. Jeżeli Skatteetaten potrzebuje więcej informacji, aby obliczyć właściwą dotację, pracodawca na pewno zostanie o tym powiadomiony. Nina Elise Domaas, dyrektor administracji podatkowej, planuje wypłacić dotację do 1 września. Środek ten, jest jednym z kilku dodatkowych dyrektyw przyjętych przez Stortinga w zmienionym budżecie krajowym, w dobie pandemii.