ZASIŁEK POGRZEBOWY

ZASIŁEK POGRZEBOWY

 

Zasiłek pogrzebowy w Norwegii przysługuje, gdy zmarły w chwili śmierci był członkiem norweskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Nie ma znaczenia, czy śmierć nastąpiła w Norwegii, czy w Polsce. Co ważne, to świadczenie przysługuje jednocześnie tylko z jednego z krajów EOG. Jeśli wypłacono zasiłek np. w Polsce, nie będzie dłużej przysługiwał w Norwegii.

O świadczenie tego rodzaju może starać się osoba, która pokryła koszty pogrzebu lub/i transportu. Przepisy nie określają, czy ma to być wyznaczony prawnie spadkobierca, czy ktoś inny.

Zasiłek pogrzebowy wynosi na dziś (styczeń 2018) 23 337 NOK i jest zależny od wysokości poniesionych kosztów związanych z pochówkiem. Na jego wysokość ma też wpływ posiadany majątek zmarłego, a w sytuacji gdy zmarły posiadał małżonka, również majątek małżonka.

Zgłoś się do jednego z naszych biur po więcej szczegółów. ATS Pomoc w Norwegii pomaga w skomplementowaniu odpowiedniej dokumentacji do NAV i prawidłowym wypełnieniu wniosku.

KONTAKT

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com