Jak rozliczyć podatek?

Wszystkie osoby pracujące w Norwegii muszą złożyć zeznanie podatkowe do 30 kwietnia roku następującego po roku obrachunkowym. Zeznanie składa się drogą elektroniczną bądź pocztową do właściwego urzędu podatkowego podanego na przesłanym przez niego uprzednio formularzu. Tak zwane „wstępne” zeznanie podatkowe (skattemelding, dawniej selvangivelse), które należy samodzielnie sprawdzić i ewentualnie nanieść konieczne poprawki oraz przysługujące ulgi, trafia do podatników na przełomie marca i kwietnia. Ważne jest, aby urząd wiedział, na jaki adres ma przesłać nasze zeznanie (należy zarejestrować właściwy adres w Folkeregister).

Twoje zeznanie podatkowe jest wypełnione danymi, jakie urząd uzyskał od Twoich pracodawców oraz z innych źródeł. Powinieneś skontrolować, czy zgadza się ono z rocznym zestawieniem płac, świadczeń pokrytych przez pracodawcę i wpłaconego podatku (lønns- og trekkoppgave), które otrzymałeś od pracodawcy w styczniu. Jeśli nie nanosisz żadnych zmian, nie musisz odsyłać zeznania podatkowego. Z chwilą upływu ostatecznego terminu zostanie ono potraktowane przez urząd podatkowy jako zaakceptowane.

Jeżeli dane są błędne, to musisz poprawić je w zeznaniu podatkowym. Zwróć uwagę na to, że możesz mieć także prawo do odliczeń, przygotuj więc wszystkie dokumenty, które pozwolą zaoszczędzić Twoje pieniądze.

KONTAKT


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest ATS Anna Stankiewicz z siedzibą ul.Wojska Polskiego 122/5.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com